DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE POLSKIEJ W ATENACH

W dniach 5 i 6 czerwca br. świętowaliśmy w Szkole Polskiej w Atenach wyjątkowy Dzień Dziecka. Były to dwa dni pełne uśmiechu, wzruszeń, dobrej zabawy i odkrywania niezwykłych pasji naszych uczniów!
***
Najważniejszym punktem obchodów był szkolny „POKAZ TALENTÓW”, podczas którego nasi uczniowie podzielili się ze społecznością szkolną swoimi niezwykłymi umiejętnościami, zainteresowaniami i hobby.
Czego tam nie było!!!
🎹 Gra na pianinie!
🎻 Popisy skrzypcowe i wiolonczelowe!
🎷 Dźwięki saksofonu!
💃 Taniec towarzyski!
🕺 Taniec nowoczesny!
🤸‍♀️ Gimnastyka artystyczna i akrobatyczna!
🤖 Pokazy robotyki!
🧩 Mistrzowskie układanie kostki Rubika!
🎤🌍 Występy wokalne – i to aż w czterech językach: polskim, greckim, angielskim i… japońskim!
🥋 Pokaz taekwondo!
🎨 Wystawa prac plastycznych!
⚽🏃‍♂️ Imponujące wyczyny sportowe – koszykówka i piłka nożna!
***
Jesteśmy ogromnie dumni z naszych uczniów!
Podziwialiśmy ich talenty, zaangażowanie i odwagę, by dzielić się swoimi pasjami. Nie mieliśmy pojęcia, jak wiele twórczej energii kryją w sobie! Każdy występ dostarczył nam ogromnych emocji i wzruszeń.
***
🇵🇱🇬🇷 W piątek do wspólnego świętowania zaprosiliśmy również naszych kolegów i koleżanki z greckiej Szkoły Podstawowej nr 1 Egaleo, która gościnnie udostępnia nam swoje budynki na piątkowe i sobotnie zajęcia Szkoły Polskiej. Ich występy zachwyciły wszystkich – były pełne greckich rytmów i niesamowitej dynamiki!
***
Dodatkową atrakcją tych dni był przepyszny słodki poczęstunek – wspaniałe lody ufundowane przez naszą niezastąpioną Radę Rodziców ❤️ oraz równie niezastąpione Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Polskiej w Atenach ❤️ Serdecznie dziękujemy!
***
Tegoroczny Dzień Dziecka był dla nas naprawdę wyjątkowy. Był to nie tylko czas zabawy i beztroski, ale także okazja, by przekonać się, jak wspaniale jest rozwijać swoje talenty i dzielić się nimi z innymi.
***
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, rodzicom, nauczycielom oraz gościom za stworzenie tej niezwykłej atmosfery!
***
💐 Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Rady Rodziców za nieustanne wspieranie naszych szkolnych inicjatyw oraz za pomoc w organizacji tego wyjątkowego święta.
💐 Z całego serca dziękujemy również s. Annie Błaszak oraz s. Adrianie Kosior- koordynatorkom tegorocznego Dnia Dziecka w naszej szkole. Dziękujemy za zaangażowanie, pomysłowość i troskę o każdy szczegół !