🎓 🇵🇱 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

12 czerwca 2026 roku w auli Szkoły Polskiej im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2025/2026 połączona z pożegnaniem absolwentów szkoły podstawowej i liceum.
***
🚩 W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz znamienici goście, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wśród nich znaleźli się: Chargé d’affaires a.i. Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach Pan Wojciech Ponikiewski, Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach Pan Michał Zawisza, duszpasterz Polonii ateńskiej Ojciec Marcin Baran oraz Sekretarz Generalna i koordynatorka programów kulturalnych Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach Pani Beata Kukiel-Vraila.
***
🇵🇱 Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.
Pierwszą część spotkania stanowił program artystyczny przygotowany przez absolwentów szkoły podstawowej i liceum. W swoich wystąpieniach podziękowali oni nauczycielom oraz rodzicom za wsparcie, troskę i pomoc w czasie wielu lat nauki, dzieląc się jednocześnie refleksjami związanymi z zakończeniem ważnego etapu edukacji.
***
Kolejnym punktem uroczystości były występy najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali pełną humoru scenkę nawiązującą do zbliżających się wakacji. Publiczność mogła również podziwiać taniec „Polka”, a uczniowie klasy trzeciej przedstawili wakacyjne wierszyki oraz piosenkę, wprowadzając wszystkich w radosny, letni nastrój.
***
Po części artystycznej głos zabrała Dyrektor Szkoły, Pani Anna Sardis, która podsumowała mijający rok szkolny, podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom za całoroczną pracę oraz pogratulowała uczniom osiągniętych sukcesów.
***
Słowa uznania dla całorocznej pracy i osiągnięć uczniów, a także życzenia udanych i bezpiecznych wakacji złożył społeczności szkolnej Konsul RP w Atenach Pan Michał Zawisza.
Następnie odbyło się wręczenie dyplomów absolwentom szkoły podstawowej i liceum.
***
Szczególnym momentem było również uhonorowanie uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 6,0. Nagrody książkowe dla szkolnych „prymusów” ufundowane zostały przez Radę Rodziców Szkoły.
***
Symbolicznym wyrazem wdzięczności dla Rady Rodziców za całoroczne niestrudzone zaangażowanie i wspieranie działalności szkoły były kwiaty i pamiątkowe dyplomy.
***
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie poszczególnych klas odebrali świadectwa z rąk swoich opiekunów. Szczególnie wzruszające chwile przeżywali nie tylko absolwenci klasy czwartej liceum, ale także uczniowie klasy ósmej szkoły podstawowej, dla których był to ważny moment zamykający kolejny etap edukacji. Był to czas wspomnień, rozmów, wspólnego świętowania oraz pozowania do pamiątkowych zdjęć…
***
Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników, a na czas wakacji życzymy wspaniałego, bezpiecznego wypoczynku, wielu beztroskich chwil oraz powrotu do szkoły z nową energią i zapałem do pracy! 😃
***
Koordynatorem uroczystości była Pani Alicja Wawrzynowicz.
Uczniów do występu przygotowały: Pani Grażyna Adamidu, Pani Danuta Szulga oraz Pani Elżbieta Puła.
***

***

***

           

 

***

***